Rally team & pronájem WRC vozů
English
Rally Team Profiko
Profiko logo

Rally Lužické hory pro posádku Dunovský - Škaloud

14.6.2005
Druhým podnikem letošního Českomoravského poháru v rally, byla 3. – 4. června Rally Lužické hory, s centrem v Hrádku nad Nisou. Loňští vítězové třídy SA2 – 1600 ccm, Václav Dunovský (21) – Jan Škaloud (2O) vyrazili na trať s vozem Honda Civic 1.6 Vti, opět s využitím mechaniků a servisního zázemím Sparrow racing teamu Zlín.

Proměnlivé a sychravé počasí už dopředu hlásalo náročnost soutěže, takže k úspěchu bylo potřeba vedle jezdeckého umění a zkušeností, které mladí soutěžáci postupně získávají za velké podpory svých otců a dalších členů realizačního týmu. Všichni byli ještě nedávno aktivní v automobilových soutěžích a vždy umí přidat tu správnou volbu při výběru pneumatik.

Rally Lužické hory pro posádku Dunovský - Škaloud

Jak si poradili závodníci – studenti Dopravní Univerzity Pardubice?

“V sobotu po ránu již nepršelo, ale podle mokré silnice, venkovní teploty a celkové situace 'rada starších' (jak nazývá oba otce Honza), navrhla pneumatiky typ - intermédia, což byla nejlepší volba,“ řekl Honza a byl spokojený z toho, že jim tento tah vyšel. Po 4. RZ měli již Vašek s Honzou zajištěné vedení ve své třídě o více než 1,5 minuty a v absolutním pořadí jim patřila 6. příčka. “V servisní zóně nebylo třeba řešit žádný problém, auto fungovalo a mechanici prováděli nezbytnou preventivní prohlídku a údržbu. Do druhé části, když už trať byla přiměřeně suchá, jsme po poradě zvolili středně tvrdou směs pneumatik – slick s tím, že bude možnost ještě v případě deště, který se neúprosně blížil, přezout po 6.RZ znovu na již dříve osvědčená pneu – intermédia,“ doplnil Vašek.

Rally Lužické hory pro posádku Dunovský - Škaloud

Déšť opravdu přišel a možnost přezutí pneu na mokré, některé posádky s vidinou dvou posledních RZ podcenily, nebo vůbec nedomyslely, ale ,,rada starších“ věděla dopředu své a zkušenosti říkaly nic nepodcenit a možnost výměny pneu využít. Podařilo se a Rallyesport Poděbrady, který Václav Dunovský a Jan Škaloud reprezentují, nasadil na poslední dvě vložky opět intermédia . Na kluzkém, mokrém asfaltu, který Václavovi jak se zdá velice svědčí, zajeli na RZ č.7 mezi mnohem silnějšími auty s pohonem čtyř kol čtvrtý čas v absolutním pořadí.

Rally Lužické hory pro posádku Dunovský - Škaloud

Na poslední erzetě v soutěži a na její velice těžký a bezmála 18 km dlouhý úsek, zvolili vzhledem k velkému náskoku a po dohodě s vedením týmu tempo jistoty, které jim v cíli vyneslo suverénní vítězství ve své třídě s náskokem 2,5 minuty a 7. místo v absolutním pořadí.

Nejmladší posádka na startu soutěže, Václav Dunovský - Jan Škaloud, si tak alespoň spravila chuť z minulé soutěže v Kralovicích, kde je o jisté vítězství ve třídě SA2 a o 4. místo v absolutním pořadí připravila technika, když se pouhých 5 km před cílem soutěže z celkových 502 km, došlo k poruše převodovky. Prasknul stálý převod. To byla pro celý tým obrovská smůla a znamenala i velkou bodovou ztrátu.

Další soutěž ČMPR se koná 8. – 9. července na jihu Čech v Prachaticích. Tam budou Václav s Honzou obhajovat loňské vítězství na této rally a usilovat o cenné body do dalšího celkového hodnocení v ČMPR pro rok 2005.

Vypadá to, že ,,Bermudský trojúhelník“, Poděbrady – Václav, Mladá Boleslav – Honza, Zlín – mechanici SPARROW racing teamu, velmi dobře funguje. Neztrácejí se v něm ovšem lodě, ale cenné body za vítězství, které by si soupeři velmi rádi odvezli.

Velmi potěšujícím zjištěním pro oba mladé jezdce byla skutečnost, že neunikli pozornosti pozorovatele pro ČMPR, který v reportáži Vladimíra Dolejše v televizi GALAXIE SPORT, vyjádřil o mladé posádce velmi pozitivní hodnocení. Tím pozorovatelem je Jan Tománek, spolujezdec Romana Kresty, který převzal i záštitu nad celým Českomoravským pohárem v rally.

Rallyesport Poděbrady

Kontakt

Karel Trněný

e-mail: trneny@profiko.cz
tel.: 602 414 038
fax.: 379 427 710

Partneři

Profiko – Váš dodavatel oken a stavebního kování
Porsche Smíchov
2011 © PROFIKO stavební kování, spol. s r. o. Vytvořilo studio WEB&DTP.